Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne Wakacje 2026
-
Wykaz punktów kontroli autobusów w Małopolsce - wakacje 2026
-
Oświęcim. Policjanci zatrzymali kolejnego cudzoziemca łamiącego polskie prawo i złożyli wniosek o jego deportację do kraju pochodzenia
Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43–letniego obywatela Ukrainy, a następnie przekazali go w ręce strażników granicznych. Wraz z zatrzymanym został przekazany wniosek o jego deportację do kraju pochodzenia za rażące naruszenie polskiego prawa.
-
Kęty. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony samochód
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach odzyskali skradzionego Seata i zatrzymali 30-latka, podejrzanego o kradzież. Samochód został zwrócony właścicielowi.
-
KWP Kraków. Bądź ostrożny na drodze podczas długiego weekendu czerwcowego
-
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
-
Zator. Zatrzymanie poszukiwanego, podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze przez kilka tygodni poszukiwali 22–letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna jest podejrzewany o nielegalne posiadanie broni palnej.
-
Oświęcim. Policjanci zatrzymali obcokrajowca i złożyli wniosek o jego deportację z Polski
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy. Wobec obcokrajowca wszczęto procedurę wydalenia z uwagi na rażące łamanie polskiego prawa.
-
Wojewódzkie eliminacje do 47. Turnieju BRD. Sukces drużyn z Podolsza i Przeciszowa. Zajęli drugie i czwarte miejsce.
W dniach 19 i 20 maja 2026 w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim, odbył się finał wojewódzki 47. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Powiat oświęcimski reprezentowały dwie drużyny: Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podolszu oraz drużyna ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych.
-
Oświęcim. Policjanci przez dobę strzegli miejsca odnalezienia niewybuchu
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji przez dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono granat moździerzowy. Niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej przejęli krakowscy saperzy.
-
Kęty. Zatrzymany mężczyzna podejrzany o przestępstwa seksualne
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 62–letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego, nakłaniał do spotkania w celach seksualnych jak sądził 13–letnią dziewczynkę. Na ślad sprawcy trafiła grupa osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie.
-
Oświęcim. 10 zarzutów dla sprawcy uszkodzenia samochodów
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 48-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie dziesięciu samochodów, zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz samochód należące do podejrzanego.
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
-
Oświęcim. Strzelce Opolskie. Złodziej mieszkaniowy już po zarzutach.
W ubiegłym tygodniu oświęcimscy policjanci wszczęli poszukiwania sprawcy kradzieży pieniędzy do której doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Zasole w Oświęcimiu.
-
Oświęcim. Sprawca kolizji podejrzewany o jazdę w stanie nietrzeźwości. Prawidłowa reakcja świadków.
Policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali 47–letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości. Prawidłowa reakcja świadków. Widząc zdarzenie zabrali kierowcy kluczyki od pojazdu.
-
Zator. Policjanci rozliczyli szajkę złodziei sklepowych
Policjanci z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Zatorze rozliczyli z przestępczej działalności, sześcioosobową szajkę złodziei sklepowych. Grupa, w skład której wchodziły dwie kobiety i czterech mężczyzn, okradała markety spożywcze na terenie powiatu oświęcimskiego. Łącznie odpowiedzą za 16 czynów.
-
Kęty. Senior, który wypadł balkonu, helikopterem LPR trafił do jednego ze śląskich szpitali
Dziś (6.05.2026) o godzinie 12.30 służby ratunkowe zostały powiadomione przez świadków, iż z balkonu bloku znajdującego na jednym z osiedli w Kętach, wypadł 74 -letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna był resuscytowany, a następnie w stanie nieprzytomnym, pod opieką lekarzy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, helikopterem został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.
-
Kęty. Kierował samochodem bez uprawnień. W organizmie miał dwa narkotyki
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali drogowego przestępcę. 19-letni mieszkaniec gminy Kęty jest podejrzewany o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Ponadto zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu drogowego.
-
Oświęcim. Nieszczęśliwy wypadek w pracy
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do nieszczęśliwego wypadku przy pracy.
-
Oświęcim. Wszczął awanturę na stacji paliw, bo odmówiono mu sprzedaży piwa. Wzorowa reakcja pracownicy stacji paliw.
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali wobec 38-letniego mieszkańca Oświęcimia, który wszczął awanturę na stacji paliw. Powodem agresji mężczyzny był fakt, że pracownica stacji odmówiła sprzedaży alkoholu, z uwagi na nietrzeźwość klienta.
-
Bezpieczna majówka na małopolskich drogach
-
Oświęcim. Areszt tymczasowy dla włamywacza recydywisty
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w areszcie śledczym osadzili 49-latka z Krakowa. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie 12 włamań do automatów z napojami i przekąskami na terenie Małopolski i Śląska. Włamywacz za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.
-
Gmina Zator. Gmina Andrychów. Policjanci odnaleźli zaginionego mieszkańca powiatu suskiego
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze dzięki wsparciu policjantów z powiatu wadowickiego oraz strażaków i świadków, szybko odnaleźli zaginionego 40-letniego mieszkańca powiatu suskiego.
-
„Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą”. Inauguracja projektu profilaktycznego w Oświęcimiu.
W czwartek (23.04.2026) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 im. Marii Skłodowskiej–Curie Oświęcim ul. Słowackiego 41, odbyło się wydarzenie realizowane w ramach zainicjowanego przez małopolską Policję projektu pt. „Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą”.
-
Oświęcim. Kuratorka sądowa powiadomiła, a policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności w sprawie 41–letniej mieszkanki Oświęcimia. Kobieta będąc w stanie nietrzeźwości miała pod opieką małoletnie dziecko. O zaniedbaniu rodzica wobec dziecka, powiadomiła kuratorka wizytująca rodzinę.
-
Dziewięciu obcokrajowców wtargnęło na teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcimscy policjanci z rąk strażników Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, przejęli dziewięciu obcokrajowców narodowości żydowskiej, w tym ośmiu obywateli USA i Kanadyjczyka. Turyści zostali ujęci przez strażników muzealnych w chwili, gdy bezprawnie wtargnęli na teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jest to szczególne miejsce pamięci, w którym należy zachować bezwzględny szacunek i cześć pomordowanym.
-
Zator. Zarzuty dla sprawcy uszkodzenia ciała
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 63–letniego mieszkańca Zatora. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej szklaną butelką zranił swojego znajomego.
-
Oświęcim. Zapraszamy na wydarzenie pt. „Kibicuj z klasą”
W czwartek (23.04.2026) w godzinach 10.45-12.30, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 im. Marii Skłodowskiej–Curie Oświęcim ul. Słowackiego 41, odbędzie się wydarzenie realizowane w ramach projektu pt. „Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicują z Klasą”.
-
Gmina Zator. Policjanci odnaleźli zaginionego seniora ze Śląska
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze, podczas nocnych poszukiwań, odnaleźli zaginionego 74-letniego seniora ze Śląska.
-
Gmina Brzeszcze. Mężczyzna postrzelił się z broni myśliwskiej
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, ustalają okoliczności, w jakich z własnej broni myśliwskiej, postrzelił się 51– letni mieszkaniec gminy Brzeszcze.
-
Oświęcim. Pijany sprawca kolizji drogowej odpowie za trzy przestępstwa
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 45–letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna kierując samochodem w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji drogowej. Jest również podejrzany o kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień oraz złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.
-
Oświęcim. Brzezinka. 14.04.2026 „Marsz Żywych”. Informacja dotycząca utrudnień w ruchu drogowym.
-
Oświęcim. Eliminacje powiatowe do 47. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2026
W hali sportowej Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu, odbyły się eliminacje powiatowe do 47. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Laureatami etapu powiatowego zostały drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podolszu oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, które będą reprezentować powiat oświęcimski w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.
-
Oświęcim. Brzezinka. 14.04.2026 „Marsz Żywych”. Informacja dotycząca utrudnień w ruchu drogowym.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
-
Oświęcim. Zatrzymany chuligan, podejrzany o uszkodzenie szyby na miejskich Bulwarach
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 19–letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna używając pistoletu pneumatycznego uszkodził szybę, stanowiącą element części socjalnej parkingu znajdującego się na miejskich Bulwarach.
-
Bezpieczna Wielkanoc na małopolskich drogach
-
Bezpieczne zakupy wielkanocne
-
Projekt edukacyjno-profilaktyczny „Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą” stworzony przez małopolską Policję trafił do szkół ponadpodstawowych
-
Brzeszcze. Policjanci zatrzymali kierowcę podejrzewanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas pościgu zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a także niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W chwili zatrzymania w jego organizmie znajdowało się 2,1 promila alkoholu.
-
Oświęcim. Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwej kierującej
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 42-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta, kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, doprowadziła do kolizji drogowej.
-
Oświęcim. Seminarium naukowe dla młodzieży, o Prawie, Bezpieczeństwie i Resocjalizacji, w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu
W środę (25.03.2026) w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, odbyło się seminarium szkoleniowe dla studentów oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, poświęcone tematyce przestrzegania prawa, bezpieczeństwu oraz pedagogice resocjalizacyjnej. Prelegentami byli przedstawiciele uczelni oraz zaproszeni goście, reprezentujący: Sąd, Prokuraturę, Policję oraz Adwokaturę. Seminarium zorganizował Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.
-
Gmina Polanka Wielka. Policjanci przez dobę strzegli miejsca odnalezienia niewybuchów
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji przez dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono cztery granaty ręczne. Niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej przejęli krakowscy saperzy, w celu neutralizacji.
-
Oświęcim. Areszt tymczasowy dla 19-latka podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na legendę”.
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 19–letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna zatrzymany przez oświęcimskich policjantów, jest podejrzany o współudział w usiłowaniu oszustwa metodą „na legendę”. Współpracował z szajką oszustów zatrzymanych w Krakowie, a działających metodą „na legendę”.
-
Oświęcim. Nietrzeźwi rodzice wszczęli awanturę w mieszkaniu. Pod opieką mieli dziecko.
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy pod opieką mieli małoletnie dziecko. 9-letni chłopiec został oddany pod opiekę rodziny, natomiast wobec jego matki i ojca wszczęto postępowanie, w związku z podejrzeniem stworzenia zagrożenia dla życie lub zdrowia dziecka, nad którym oboje mieli obowiązek opieki.
-
Oświęcim. Śledczy ustalają okoliczności zgonu dwóch osób
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, ustalają okoliczności i przyczyny zgonu dwóch osób.
-
Oświęcim. Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na legendę”. Działał we współpracy z szajką oszustów zatrzymanych w Krakowie.
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali 19–letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna jest podejrzany o współudział w usiłowaniu oszustwa metodą „na legendę”. Współpracował z szajką oszustów działających metodą „na legendę” zatrzymanych w Krakowie.
-
Gmina Przeciszów. Śmiertelny wypadek podczas naprawy koparki
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, ustalają okoliczności w jakich poniósł śmierć 69-letni mieszkaniec Przeciszowa. W czwartek (5.03.2026) o godzinie 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od rodziny, dotyczące 69-latka, który został przygnieciony kabiną koparki do przyczepy samochodu ciężarowego. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W trakcie prowadzonych czynności śledczy wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie posesji w czasie, gdy mężczyzna sam pracował na koparce, dokonując załadunku lub naprawy koparki. W trakcie dalszych czynności śledczy będą ustalać dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
-
Chełmek. Kierowca zatrzymał się na ulicy. Jest podejrzewany o jazdę samochodem pod wpływem narkotyków oraz leków psychotropowych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku podjęli interwencję wobec 32-letniego kierowcy. Odurzony narkotykami i lekami psychotropowymi kierowca zatrzymał się na ulicy w pobliżu komisariatu Policji.
-
Gmina Brzeszcze. Policjanci interweniowali wobec pracownicy świetlicy środowiskowej, będącej pod wpływem alkoholu
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach interweniowali w jednej ze świetlic środowiskowych w gminie Brzeszcze, w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym nietrzeźwej pracownicy.
-
Oświęcim. Policjanci przedstawili ponad 200 zarzutów dealerowi narkotykowemu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu udowodnili dealerowi narkotykowemu popełnienie ponad 200 przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W chwili zatrzymania 43-latek miał przy sobie kilkanaście gramów niebezpiecznego narkotyku.
-
Oświęcim. Nietrzeźwy mężczyzna doprowadził do kolizji parkingowej. Prawidłowa reakcja świadka.
Policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali 20–letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie kolizji parkingowej pod wpływem alkoholu.
-
Brzeszcze. Śledczy ustalają przyczyny pożaru budynku jednorodzinnego
W nocy z piątku na sobotę (20/21.02.2026) służby ratunkowe interweniowały w Brzeszczach, gdzie doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Prawidłowe zachowanie świadków, którzy powiadomili o pożarze.
-
Oświęcim. Pięć zarzutów dla oszusta działającego metodą „na wypadek”
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji aktem oskarżenia, w którym znalazło się pięć zarzutów, zakończyli dochodzenie prowadzone przeciwko 32–letniemu mieszkańcowi powiatu kłobuckiego. Mężczyzna jest podejrzany oszustwa metodą „na wypadek”.
-
Oświęcim. Komendant powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarzowi Przemysławowi Biesikowi
Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Piotr Dziekanowski powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podkomisarzowi Przemysławowi Biesikowi.
-
KGP. Policyjna operacja „TOR” trwa
-
Startuje #SuperDzielnicowy 2026! Zagłosuj na swojego dzielnicowego.
-
Gmina Kęty. Służby w akcji pomocy matce. Kobieta zatrzasnęła drzwi wejściowe do domu, wewnątrz pozostało małe dziecko.
Służby szybko i skutecznie podjęły interwencję w jednej z miejscowości w gminie Kęty, w związku ze zgłoszeniem 36-letniej mieszkanki gminy Kęty. Kobieta z uwagi na zatrzaśnięte drzwi nie mogła dostać się do domu, w którym pozostało małe dziecko.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie w dniu Święta Służby Cywilnej
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
-
Życzenia Prezesa Rady Ministrów z okazji Dnia Służby Cywilnej
-
16-22 LUTY TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
Od 16 do 22 lutego 2026 roku każda osoba pokrzywdzona przestępstwem będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym w jednostkach Policji.
-
Ministerstwo Sprawiedliwości. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 16-22.02.2026
-
Oświęcim. „Bezpieczne ferie”. Dzieci zapoznawały się ze służbą policjanta oraz zasadami bezpieczeństwa
-
Dzień Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2026 roku. Dlaczego dotyczy każdego z nas
-
Rajsko. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży tablicy upamiętniającej polskich żołnierzy „Poległych w Bitwie pod Rajskiem”
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży tablicy upamiętniającej miejsce w którym polegli żołnierze, którzy w dniach 4 i 5.09.1939 roku walczyli w bitwie pod Rajskiem. Tablica znajdowała się na granitowym obelisku przy ulicy Pszczyńskiej w Rajsku.
-
Chełmek. Policjanci odnaleźli skradzionego dostawczaka
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku odnaleźli samochód dostawczy pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Śląska. Pojazd został zwrócony właścicielowi.
-
Oświęcim. Niebezpieczne zachowanie nastolatków na zamarzniętej rzece
Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali wobec nastolatków, którzy skakali po lodzie na zamarzniętej rzece Sole. O zdarzeniu służby powiadomił przechodzień.
-
Powiat oświęcimski. Akcja „Zima”. Nie daj zamarznąć. Reaguj gdy ludzkie życie jest zagrożone.
Dzielnicowi oraz policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas służby w sezonie zimowym, regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Interweniują wobec nietrzeźwych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. Odwiedzają również samotnie mieszkających seniorów.
-
Oświęcim. Wszczął awanturę, bo kasjerka odmówiła sprzedaży alkoholu
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji nałożyli mandat karny na 67-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w sklepie, po tym jak ekspedientka odmówiła mu sprzedaży butelki wódki.
-
Kęty. Policjanci ustalili personalia mężczyzny i kobiety, którzy wręczali ulotki dzieciom
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, ustalili personalia mężczyzny oraz jego żony, którzy w czwartek (29.01.2026) na terenie Piotrowic i Polanki Wielkiej rozdawali dzieciom ulotki o treści religijnej. W ustaleniu danych osób ważną rolę odegrały informacje od rodziców, przedstawicieli szkół, dziennikarzy oraz internautów.
-
Powiat oświęcimski. Policjanci ustalają osoby, które zaczepiają dzieci
Wczoraj (29.01.2026) policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Zatorze otrzymali informacje od rodziców oraz przedstawicieli szkoły w Polance Wielkiej oraz Piotrowicach, dotyczące dwóch osób kobiety i mężczyzny, zaczepiających uczniów na ulicach w/w miejscowości.
-
Gmina Kęty. „Bezpieczne Ferie”. Policjanci i strażacy zapraszają na spotkanie promujące bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, policjanci Komisariatu Policji w Kętach oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach, zapraszają mieszkańców powiatu oświęcimskiego na wyjątkową lekcję bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się w piątek 30.01.2026 roku o godzinie 16 na parkingu obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach przy ulicy Bielskiej 59.
-
Oświęcim. 34 WOŚP. Policjanci pilnowali bezpieczeństwa wolontariuszy i promowali służbę w Policji.
-
Aktualizacja: Oświęcim. Wsparcie dla pani Basi, seniorki z Oświęcimia
Mając na względzie wsparcie pani Basi, 65-latki z Oświęcimia, o której pisaliśmy w artykule: Oświęcim. Dzielnicowi pomogli seniorce znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, informuję, że produkty spożywcze, dla seniorki można przekazać do Stowarzyszenia „POKOLENIA”, działającego przy Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu ul. Czecha 8 w Oświęcimiu tel. 33 841 17 81.
-
Oświęcim. Dzielnicowi pomogli seniorce znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej
Oświęcimscy dzielnicowi, podczas interwencji w jednym z marketów spożywczych, pouczyli 65-letnią seniorkę, w związku z usiłowaniem kradzieży artykułów spożywczych, wartych kilkadziesiąt złotych. Poruszeni jej trudną sytuacją życiową kupili i przekazali jej wszystkie produkty, które miała w koszyku.
-
Oświęcim. 11 listopada. 107. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Uroczystości główne odbędą się 11 listopada w Święto Niepodległości, a wydarzenia towarzyszące zaplanowane zostały do 14 listopada.
-
Brzeszcze. Policjanci debatowali z mieszańcami o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach, zorganizowali debatę z mieszkańcami oraz seniorami z gminy Brzeszcze, o tematyce bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
-
Brzezinka. Dwóch nietrzeźwych Finów bezprawnie wtargnęło na teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji z rąk strażników Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, przejęli dwóch nietrzeźwych 33–letnich obywateli Finlandii. Mężczyźni zostali ujęci w chwili, gdy bezprawnie wtargnęli na teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Birkenau.
-
Oświęcim. Wszczęła awanturę w jednym z bloków i znieważyła policjantów
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w izbie wytrzeźwień osadzili 21–letnią mieszkankę Oświęcimia. Nietrzeźwa kobieta wszczęła awanturę w jednym z oświęcimskich bloków, a także znieważyła interweniujących wobec niej policjantów.
-
Oświęcimski Speed podsumował wykroczenia drogowe kierowcy mazdy zatrzymanego podczas pościgu
Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed dokonali analizy zapisu nagrania z videorejestratora z pościgu za kierowcą mazdy. 25-latek podczas ucieczki dopuścił się nie tylko przestępstwa, ale także wielu wykroczeń drogowych, za które mogliby nałożyć 130 punktów karnych oraz mandat w wysokości blisko 20 000 złotych.