Ważne
-
KGP. Zmiana w przepisach ruchu drogowwego. Obowiązkowa jazda w kasku do 16. roku życia
-
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
-
Bezpieczna głowa myśli, nie boli. Załóż kask zanim wsiądziesz na rower, hulajnogę czy rolki.
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
-
Oferta pracy. Oświęcimska Policja zatrudni technika ds. łączności
-
Oferta pracy na stanowisku cywilnym Inspektora/Inspektorki w w Zespole Finansów i Zaopatrzenia KPP Oświęcim
-
Policjanci nadal poszukują zaginionego Krzysztofa Kordek, 41-letniego mieszkańca Polanki Wielkiej
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu od marca 2026 roku prowadzą poszukiwania zaginionego Krzysztofa Kordek, 41–letniego mieszkańca Polanki Wielkiej. Mężczyzna 24 stycznia 2026 roku wyjechał z domu do pracy w Belgii, gdzie nie dotarł. W toku prowadzonych poszukiwań ustalono, że mężczyzna w miejscowości Grimma w Niemczech opuścił busa, którym podróżował. Ostatni kontakt ze znajomymi miał 26 stycznia br., natomiast miesiąc później (24.02.2026) był legitymowany przez niemieckich policjantów na terenie Berlina. Do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie jest znane miejsce jego pobytu.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
-
KGP. Wybrane aspekty zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
Aktualności
-
Bezpieczne Wakacje 2026
-
Wykaz punktów kontroli autobusów w Małopolsce - wakacje 2026
-
Oświęcim. Policyjne zabezpieczenie obchodów upamiętniających 86. rocznicę deportacji pierwszych Polaków do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, a także Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie, dbali o bezpieczeństwo podczas uroczystości upamiętniających Pierwszy Transport Polskich Więźniów Politycznych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Obchody, w ramach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, zorganizowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.
-
Kęty. „Bezpieczny Przedszkolak 2026”. Ścieżka profilaktyczno – edukacyjna dla najmłodszych, z udziałem służb
-
Kęty. „Bezpieczny Przedszkolak 2026”. Ścieżka profilaktyczno – edukacyjna dla najmłodszych, z udziałem służb
W czwartek (11.06.2026) w Kętach odbyła kolejna edycja programu profilaktyczno-edukacyjnego pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”. Wydarzenie zorganizował Dom Kultury w Kętach, natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Burmistrz Gminy Kęty oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.
-
Oświęcim. „No promil! No problem!”. Zero promili w życiu i na drodze. Kampania profilaktyczna na rzecz trzeźwości.
W czwartek (11.06.2026) przed Oświęcimskim Centrum Kultury, odbył się oświęcimski finał kampanii „No promil! No problem!”. Kampania zainicjowana została przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Kampania promuje zdrowy styl życia oraz trzeźwość na drodze.
-
Gmina Zator. Policyjne i prokuratorskie zakazy dla domowego agresora podejrzanego o znęcanie nad żoną
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 53–letniego mieszkańca Zatora. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad żoną. Agresor otrzymał zarzuty oraz policyjny i prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz policyjny dozór.
-
Oświęcim. Posiadał narkotyki i kierował samochodem pod ich wpływem
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie samochodem pod ich wpływem.
-
Oświęcim. 15-latek jechał na hulajnodze elektrycznej bez blokady i bez kasku. Mandat dostał rodzic.
Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę na hulajnodze elektrycznej 15-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Chłopak popełnił dwa wykroczenia jechał bez kasku na hulajnodze, która nie posiadała blokady prędkości do 20km/h. Mundurowi mandat karny nałożyli na rodzica.
-
Powiat oświęcimski. 11 poszukiwanych zatrzymanych w dwa dni
Podczas dwudniowej ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany”, która odbyła się 8 i 9 czerwca br., na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali jedenastu poszukiwanych mężczyzn. Wśród zatrzymanych sprawca rozboju i przestępcy drogowi.
-
Oświęcim. Brak uwagi i koncentracji za kierownicą, to recepta na stłuczkę lub poważny wypadek
O tym, jak ważne jest zachowanie skupienia podczas jazdy oraz nieodwracanie oczu od drogi, nawet na ułamek sekundy, a także mniejsza prędkość, przekonała się 20-letnia mieszkanka Brzeszcz, która doprowadziła do stłuczki.
-
Oświęcim. Policjanci zatrzymali kolejnego cudzoziemca łamiącego polskie prawo i złożyli wniosek o jego deportację do kraju pochodzenia
Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43–letniego obywatela Ukrainy, a następnie przekazali go w ręce strażników granicznych. Wraz z zatrzymanym został przekazany wniosek o jego deportację do kraju pochodzenia za rażące naruszenie polskiego prawa.
Komunikaty
-
Policjanci poszukują zaginionego Krzysztofa Kordek, 41-letniego mieszkańca Polanki Wielkiej
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, prowadzą poszukiwania zaginionego Krzysztofa Kordek, 41–letniego mieszkańca Polanki Wielkiej. Mężczyzna w dniu 24.01.2026 roku wyjechał do pracy w Belgii, jednakże opuścił bus na terenie Niemiec w miejscowości Grimma. Zaginiony ostatni kontakt ze znajomymi miał 26 stycznia br. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Nie jest znane miejsce jego pobytu.
-
Rajsko. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży tablicy upamiętniającej polskich żołnierzy „Poległych w Bitwie pod Rajskiem”
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży tablicy upamiętniającej miejsce w którym polegli żołnierze, którzy w dniach 4 i 5.09.1939 roku walczyli w bitwie pod Rajskiem. Tablica znajdowała się na granitowym obelisku przy ulicy Pszczyńskiej w Rajsku.
-
Kęty. Policjanci poszukują zaginionego Mariusza Tobiasiewicza. Widziałeś go? Powiadom Policję.
Komisariat Policji w Kętach prowadzi poszukiwania Mariusza Tobiasiewicza, 46 – letniego mieszkańca Kęt. Zawiadomienie zgłosiła rodzina. Z uwagi na jego wędrowny styl życia, rodzina nie ma z nim kontaktu już od dwóch lat.
-
Kęty. Policjanci poszukują uczestnika oraz świadków wypadku z dnia 5.06.2025 w Kętach przy ulicy Spacerowej
-
Stopnie alarmowe BRAVO i BRAVO-CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują
-
Zator. Poszukiwania zaginionego Edwarda Matyjasik. Widziałeś go? Powiadom Policję.
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, strażacy oraz rodzina prowadzą poszukiwania zaginionego – 71 letniego mieszkańca Zatora, Edwarda Matyjasik.
-
Oświęcim. Poszukiwani złodzieje, którzy okradli seniora w jego mieszkaniu
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji poszukują pary złodziei, którzy okradli 73–letniego mieszkańca Oświęcimia. Sprawcy do mieszkania seniora dostali się pod legendą wolontariusza fundacji charytatywnej.
-
Oświęcim. Policjanci poszukują nastoletniego rowerzysty, który uciekł z miejsca wypadku drogowego
-
Stopnie alarmowe BRAVO i BRAVO–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują



























