Zagrożenia w sieci - :(mam...cyberPROBLEM:(
Rozmiar czcionki
- Gmina Przeciszów. Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 40 000 złotych. Mieszkanka Przeciszowa padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności, a straciła ponad 40 000 złotych. Policjanci zalecają nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie.
- Gmina Brzeszcze. Sprzedając w Internecie nie loguj się przez link podesłany przez kupującego. Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 14 000 złotych z konta bankowego mieszkanki gminy Brzeszcze. Pokrzywdzona straciła pieniądze chcąc sprzedać rower na popularnym portalu ogłoszeniowym.
- Oświęcim. Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 10 000 złotych. Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Zalecają nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
- Gmina Brzeszcze. Uwaga oszustwo! Zamiast klucza udarowego otrzymał … kilogram soli. Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą czynności w sprawie ustalenia sprawcy oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna odebrał przesyłkę, w której znajdował się kilogram soli, zamiast klucza udarowego za który zapłacił 700 złotych.
- Gmina Przeciszów. Oszustwo na BLIK. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, że to osoba znajoma o prosi Cię o pilną pożyczkę. Włamanie na konto portalu społecznościowego, a następnie wyłudzenie kodu BLIK do wypłaty gotówki to przestępstwo, które bardzo często stosują oszuści. Poszkodowanymi stają się zarówno właściciele kont społecznościowych oraz ich znajomi, którzy chcąc pomóc od razu przelewają pieniądze, nie weryfikując prośby o pożyczkę.
- Zator. Sprzedając w Internecie zachowaj rozsądek. Nie loguj się przez link podesłany przez kupującego. Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 15100 złotych z konta bankowego mieszkanki gminy Zator. Pokrzywdzona straciła pieniądze, chcąc w Internecie sprzedać łóżko dziecięce za kilkaset złotych.
- Gmina Kęty. Sprzedając w Internecie zachowaj ostrożność Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 24 000 złotych z konta bankowego mieszkanki gminy Kęty. Pokrzywdzona chcąc sprzedać opony w Internecie straciła 24 000 złotych.
- Oświęcim. Zachowaj rozsądek, gdy w telefonie usłyszysz, że twoje konto w banku przejęli hakerzy. To jest oszustwo Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszustek, które podając się za pracownicę firmy pożyczkowej oraz pracownicę banku, oszukały 23 – letnią mieszkankę Oświęcimia. Kobieta straciła 17 500 złotych.
- Chroń wizerunek dziecka, przedszkolaka i ucznia w Internecie. Rodzice oraz szkoły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych publikują wiele zdjęć dzieci w różnych sytuacjach. Bardzo często zdjęcia nie są dokładnie weryfikowane. Zdarza się, że zawierają dane osobowe lub inne wskazówki dzięki którym pedofil czy sprawca innego przestępstwa internetowego, może nawiązać kontakt z dzieckiem. Znając fakty z życia dziecka szybko zyskuje jego zaufanie, a następnie manipuluje nim.
- Kęty. Oszustwo metodą „na brokera”. Pokrzywdzony stracił 97 tysięcy złotych Mieszkaniec Kęt padł ofiarą oszusta internetowego działającego metodą „na brokera” proponującego inwestycje w GPW. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 97 000 złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie.