Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Policjanci powiatu oświęcimskiego oddają krew w ramach akcji „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji”. Ty też możesz dołączyć.

W połowie stycznia 2023 roku rozpoczęła się akcja krwiodawstwa „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji”.  Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w związku z obchodzoną w tym roku 104. rocznicą powstania Policji. Do akcji może dołączyć każdy krwiodawca, który oddając krew poda numer akcji  - M243.

W ramach tej akcji w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Oświęcimiu, Wadowicach oraz Suchej Beskidzkiej pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze rozpoczęli oddawanie krwi.  Oddając ten bezcenny dar pomagają ratować  życie ludzkie, nawiązując do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” o numerze M243,  będzie trwała do końca lipca br. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się  i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.
 

W roku 2022 policjanci z powiatu oświęcimskiego oddali ponad 51 litrów krwi w ramach dwóch akcji krwiodawstwa „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” oraz „Policyjna krew zawsze na posterunku”. W gronie policyjnych krwiodawców mamy również dwóch policjantów, którzy oddali szpik kostny, a dokładnie krwiotwórcze komórki macierzyste, ratując życie dwóch osób. Sierżant sztabowy Paweł Jarosz policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji w  2015 roku został dawcą komórek macierzystych dla 6 – letniego chłopca z Polski Link: https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/kome/akcje-krwiodawstwa/15262,Policjant-z-Ogniwa-Patrolowo-Interwencyjnego-Pawel-Jarosz-oddal-szpik-kostny-dla.html

Natomiast  sierżant sztabowy Maksymilian Płużek oświęcimski dzielnicowy w 2021 roku został dawcą komórek macierzystych dla 30 – letniego mężczyzny z Polski Link:  https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/kome/akcje-krwiodawstwa/23209,Oswiecimski-dzielnicowy-Maksymilian-Pluzek-oddal-szpik-kostny-ratujac-zycie-gene.html

Pamiętaj.  Oddając krew lub szpik kostny oddajesz bezcenny dar,  który ratuje ludzkie życie.

Powrót na górę strony