Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Powiat oświęcimski. Zmień styl jazdy na jesienny. Zmniejsz prędkość. Zwiększ odległość.

Dziś (19.09.2023) od rana na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kolizji drogowych, których główną przyczyną była nadmierna prędkość oraz nie zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Tuż po godzinie 8 na ulicy Legionów w Oświęcimiu doszło do stłuczki trzech samochodów osobowych. Kierowca renault uderzył w tył toyoty, która uderzyła w tył volvo.  Trzy godziny później do podobnej stłuczki doszło na Placu Kościuszki w Oświęcimiu, gdzie kierowca renault najechał na tył skody. O godzinie 12.20 na ulicy Olszewskiego w identyczny sposób kierowca seata uderzył w tył volkswagena, który uderzył w tył toyoty.   Natomiast kilka minut później w Zatorze na ulicy Sikorskiego 31  – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki BMW, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta w stanie przytomnym została przetransportowana przez Karetkę Pogotowia do szpitala na badania.

Policjanci apelują: Zmień styl jazdy na jesienny. Zmniejsz prędkość, zwiększ odstęp.
Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania.

Powrót na górę strony