Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Zator. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 31 – letniego obywatela Ukrainy, który doprowadził do kolizji drogowej z innym samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (28.06.2023) tuż przed godziną 22 w Zatorze na ulicy Jana Pawła II. Podczas czynności policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu  (1,6 promila) 31 – letni kierowca hondy zjechał na przeciwległy pas gdzie bocznie zderzył się z samochodem marki Toyota, którym kierował mieszkaniec Bydgoszczy. W wyniku zdarzenia żaden z kierujących nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony