Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Bielany. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej


Policjanci podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową, w której brały udział trzy samochody osobowe,  zatrzymali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia. 35 – latek wsiadł za kierownicę samochodu marki Renault  mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.  

Do zdarzenia doszło w sobotę (3.06.2023) o godzinie 7 w Bielanach na ulicy Kęckiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 35 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem marki Renault najechał na tył samochodu marki Seat, którym kierowała 21 – letnia mieszkanka gminy Kęty, a która wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku uderzenia seat przemieścił się na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z samochodem marki Volkswagen, którym kierował 44 – letni mieszkaniec Żywca.  Do szpitala na badania zostały przewiezione kierująca seatem oraz jej pasażerka. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że sprawca kolizji prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości – 0,8 promila alkoholu.
 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony