Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Wypadek drogowy. Potrącenie kierującej hulajnogą elektryczną przez samochód osobowy.

W piątek (26.05.2023) o godzinie 18 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Broniewskiego, gdzie doszło do potrącenia kierującej hulajnogą elektryczną przez kierowcę samochodu osobowego.

W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że 46 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim kierując samochodem marki Fiat podczas skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającej drogą dla rowerów na hulajnodze elektrycznej 69 – letniej mieszkance Oświęcimia. W wyniku potrącenia kobieta upadła doznając  złamania ręki oraz ogólnych potłuczeń. Pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie.
W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności w jakich doszło do tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, koncentrację podczas prowadzenia pojazdu, a przede wszystkim o zwrócenie szczególnej uwagi na znajdujących się na jezdni niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami oraz motocyklistów. To oni w przypadku zdarzenia drogowego odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Powrót na górę strony