Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Kęty. Wypadek na hulajnodze elektrycznej

Wczoraj (09.05.2023) tuż po godzinie 17 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kęckie Góry Północne gdzie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem kierowcy hulajnogi elektrycznej.

Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkaniec Kęt wezwał służby ratunkowe do leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyzny posiadającego uraz głowy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że obok rannego znajduje się hulajnoga elektryczna. Poszkodowany został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.  Pod opieką medyków mężczyzna odzyskał przytomność.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że jest to 52 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Mężczyzna oświadczył, że jadąc na hulajnodze elektrycznej stracił równowagę w wyniku czego upadł na jezdnię. W chwili zdarzenia był trzeźwy.
Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują świadkowie zdarzenia. Powiadomili oni służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie.

Pamiętajmy, aby dla własnego bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze zakładać na głowę kask ochronny. W razie upadku lub potrącenia kask ochronny uchroni głowę przed poważnym urazem, a może nawet uratować życie.

Powrót na górę strony