Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Chełmek. Ratowali życie kierowcy rannemu w wypadku drogowym

W Chełmku doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów.  Policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu skutecznie udzielili pierwszej pomocy ciężko rannemu kierowcy osobówki.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zasnął prowadząc samochód.

Wczoraj (27.04.2023) tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Renault oraz dwóch dostawczaków. Do wypadku miało dojść na ulicy Oświęcimskiej. Z relacji zgłaszających wynikało, że ciężko ranny został kierowca osobówki. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Komisariatu Policji w Chełmku starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz posterunkowy Piotr Warchoł. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, który doznał bardzo  poważnego urazu ręki. W związku z dużym krwotokiem mundurowi najpierw założyli na jego ramię opaskę uciskową, po czym opatrunek osłonowy. Następnie do udzielania pierwszej pomocy rannemu włączyli się strażacy. 38 – latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że powodem dla którego 38 – latek z powiatu wadowickiego stracił panowanie nad pojazdem było najprawdopodobniej zaśnięcie. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z volkswagenem transporterem, którym kierował mieszkaniec Śląska oraz oplem vivaro, którym kierował mieszkaniec Oświęcimia.

Podziękowania za prawidłowa reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania zasługują uczestnicy i świadkowie wypadku. Osoby te natychmiast powiadomiły służby ratunkowe i zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

 

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.
Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć objawów zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony