Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Kęty. Potrącony 10 – latek doznał stłuczeń. Policjanci apelują do rodziców o edukowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym

Wczoraj (28.03.2023) o godzinie 13.25 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kościuszki gdzie samochód dostawczy potrącił małoletniego pieszego przebiegającego przez przejście dla pieszych.

Jak ustalili policjanci 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Renault Master potrącił 10 – letniego mieszkańca Kęt, który wbiegł na przejście dla pieszych zza stojącego samochodu.  Małoletni w stanie przytomnym pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego jedynie stłuczenia.

Z przeprowadzonych przez policjantów czynności wynika, że kierowca dostawczaka jechał z małą  prędkością, więc dlatego obrażenia małoletniego nie były poważniejsze.  Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Policjanci apelują do rodziców, aby edukowali swoje pociechy w zakresie bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym

Policjanci apelują do rodziców aby  przypomnieli swoim dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się drogą, a także uświadamiali im konsekwencje łamania przepisów i braku ostrożności. Należy dzieciom przypomnieć, że przez ulicę przechodzimy tylko wtedy, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża. W przypadku ograniczonej widoczności np. przez samochód stojący za przejściem, wchodząc na drugi pas należy sprawdzić czy nic nie nadjeżdża. Ponadto przez przejście dla pieszych należy przechodzić, a nie przebiegać.

Powrót na górę strony