Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Zdarzenie drogowe. Potrącenie pieszej.

Wczoraj (07.03.2023) o godzinie 12 służby ratunkowe interweniowały w związku z potrąceniem pieszej przez samochód osobowy. Do wypadku drogowego doszło w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 90 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Volkswagen potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych  75 – letnią mieszkankę Oświęcimia. W wyniku potrącenia piesza doznała urazu kręgosłupa oraz ogólnych potłuczeń. W stanie przytomnym pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony