Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Chełmek. Wypadek drogowy. Motocyklista upadł na jezdnię, aby uniknąć zderzenia z dziewczynką jadącą na hulajnodze

W sobotę (14.01.2023) o godzinie 14.45 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Mickiewicza, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty oraz małoletniej kierującej hulajnogą.

Jak wstępnie ustalili policjanci 38 – letni mieszkaniec Chełmka, jadąc motocyklem marki Honda, przewrócił motocykl na jezdnię, aby uniknąć zderzenia z dzieckiem,  które jadąc na hulajnodze nagle wykonało manewr skrętu w lewo. W wyniku upadku na jezdnię motocyklista doznał złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń ciała. Został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala. 11 – letnia kierująca hulajnogą nie doznała żadnych obrażeń i wraz z hulajnogą została oddana pod opiekę ojca.

Przypominamy, że osoba poruszająca się po drodze na rolkach, wrotkach, deskorolce lub hulajnodze zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego traktowana jest jako piesza i powinna poruszać się po chodniku. Jeżeli go nie ma, powinna jechać poboczem po lewej stronie drogi. Jeżeli zaś nie ma pobocza, może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającym pojazdom.
 

Powrót na górę strony