Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Wypadek drogowy. Potrącenie pieszej z niepełnosprawnością ruchową przez samochód osobowy.

Wczoraj (11.01.2023) o godzinie 17.40 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu w rejonie skrzyżowania ulicy Łukasiewicza z ulicą Smoluchowskiego, gdzie samochód osoby potrącił przechodzącą przez ulicę seniorkę poruszającą się o kulach.

Jak wstępnie ustalili policjanci 50 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Peugeot podczas skrętu w ulicę podporządkowaną potrącił 77 – letnią mieszkankę Oświęcimia, która o kulach przechodziła przez ulicę. W wyniku potrącenia kobieta doznała urazu głowy, klatki piersiowej oraz nogi. W stanie ciężkim została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci przypominają kierowcom, że w strefie zamieszkania pieszy może przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu. Przypominają również o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację, w szczególności kiedy panują trudne warunki drogowe.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony