Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Poręba Wielka. Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji  zatrzymali  33 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

W niedzielę (08.01.2023) o godzinie 18.35  operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Volkswagen który dachował w rowie przy ulicy Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej.  Z relacji zgłaszających wynikało, że we wnętrzu pojazdu są ślady krwi, ale nie ma kierującego.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli oświęcimskiej drogówki. W trakcie czynności policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest 33 – letni mieszkaniec gminy. W związku z powyższym mundurowi w kilka chwil znaleźli się w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna potwierdził, że to on kierował pojazdem.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem, iż kierował on samochodem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony