Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Zator. Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych

Dziś (05.01.2023) o godzinie 7 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze w Rynku Głównym, gdzie samochód osobowy potrącił nastolatkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. 

Jak wstępnie ustalili policjanci 45 – letni mieszkaniec Zatora,  kierując samochodem  marki Opel, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 16 – letnią mieszkankę Zatora. W wyniku zdarzenia nastolatka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Po badaniach lekarskich została oddana pod opiekę rodziców.

Sprawca potrącenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację, w szczególności kiedy panują trudne warunki drogowe.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony