Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Wypadek drogowy. Potrącenie pieszego na przejściu przez samochód osobowy.

Dziś (30.12.2022) o godzinie 14.30 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Legionów, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 43 – letnia mieszkanka Oświęcimia kierując samochodem marki Ford na przejściu dla pieszych potrąciła  75 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności w jakich doszło do tego wypadku drogowego.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację. Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony