Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Osiek. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej. Miał już zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Osieka, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad promil alkoholu, a także nie zważając na fakt, iż w listopadzie br. zostały mu wstrzymane uprawnienia do kierowania w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Dziś (08.12.2022) o godzinie 7.25 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na ulicy Głównej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Podczas czynności policjanci ustalili, że  31 - letni kierowca volkswagena zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem marki volkswagen, którym kierował 34 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego  oraz samochodem marki Skoda, którym kierował 43 – letni  mieszkaniec powiatu suskiego.

Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 1,1 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kilkanaście dni wcześniej 31 – latek stracił uprawnienia do kierowania w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony