Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Nietrzeźwy ojciec doprowadził do poważnego wypadku drogowego

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą  postępowanie wobec  nietrzeźwego  sprawcy wypadku drogowego, który jest również  podejrzany o narażenie na utratę życia lub zdrowia swojego dziecka. Mężczyzna mając w organizmie 0,7 promila alkoholu do samochodu zabrał swojego 11 – letniego syna. Podczas jazdy stracił panowanie nad kierownicą wypadł z jezdni i uderzył w betonowy słup.

Do  zdarzenia doszło wczoraj (08.11.2022)  tuż po godzinie 7 w Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 32 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów kierując samochodem marki Opel wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożny słup. W wyniku uderzenia betonowy słup się złamał. Z pojazdu samodzielnie wydostał się 11 – letni syn mężczyzny, którym zaopiekowali się świadkowie zdarzenia. Natomiast zakleszczonego mężczyznę z zza kierownicy wydostali strażacy. Pogotowie Ratunkowe do szpitala przewiozło kierowcę oraz jego małoletniego syna. Mężczyzna w wyniku wypadku doznał urazu głowy i kręgosłupa, natomiast dziecko pozostało na obserwacji.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności. Natomiast za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony