Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Osiek. Zator. Potrącenie pieszych na przejściach. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i koncentrację za kierownicą.

Dziś  (21.10.2022) rano po godzinie 6 na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których zostali potrąceni piesi przechodzący przez prawidłowo oznakowane przejścia dla pieszych.

O godzinie 6.20 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Zatorze na ulicy Krakowskiej.  Policjanci  ustalili, że 31 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierując samochodem marki Volkswagen na przejściu dla pieszych potrącił 83 – letniego mieszkańca Zatora.  W wyniku potrącenia pieszy doznał lekkich stłuczeń. Ratownicy medyczni opatrzyli poszkodowanego na miejscu.  Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kwadrans później  o godzinie 6.35 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na ulicy Głównej,  gdzie policjanci wstęnie ustalili, że  28 – letni mieszkaniec Myślenic kierując samochodem marki Iveco na przejściu dla pieszych potrącił 57 – letnią obywatelkę Ukrainy.  W wyniku potrącenia piesza doznała złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

Policjanci apelują do kierowców i do pieszych.
 

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zmniejszyć prędkość i zachować wyjątkową uwagę.
 

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

 

Powrót na górę strony