Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Wypadek drogowy. Potrącenie pieszej na przejściu.

Wczoraj (19.10.2022) o godzinie 19.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Nojego, gdzie samochód osobowy potrącił pieszą na przejściu.

Jak wstępnie ustalili policjanci  30 – letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego kierując samochodem marki Opel Astra na przejściu dla pieszych potrącił 61 – letnią mieszkankę Oświęcimia.  W wyniku potrącenia piesza doznała złamania barku oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację.

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

 

Powrót na górę strony