Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Dwory Drugie. Kolizja drogowa. Policjanci apelują: Zwolnij i zmień styl jazdy na jesienno - zimowy.

Dziś (13.10.2022) rano w wielu miejscach na terenie powiatu było duże zamglenie, które w znacznym stopniu utrudniało kierowcom jazdę. Tuż po godzinie 8 służby ratunkowe interweniowały w miejscowości Dwory Drugie w związku z kolizją drogową do której doszło na ulicy Oświęcimskiej.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 30 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Opel na łuku wypadł z jezdni, po czym uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie pojazd wywrócił się na bok. Pomimo poważnego uszkodzenia samochodu kierowca doznał jedynie stłuczeń. Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz punkty karne.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na jesienno – zimowy
Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do panujących warunków, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację.
Natomiast do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża, a także czy samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Aby podnieść swoje bezpieczeństwo powinni również pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych.

 

Powrót na górę strony