Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Oświęcim. Wypadek drogowy nietrzeźwego motorowerzysty

W dniu 30 sierpnia 2022 o godzinie 19.30 służby ratunkowe interweniowały w Zaborzu na skrzyżowaniu ulicy Porębskiej z ulicą Węgielnik, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty nie posiadającego uprawnień do kierowania.
W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 22 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując motorowerem najechał na tył samochodu marki Peugeot, którym kierowała mieszkanka Zaborza, a która miała zamiar wykonać manewr skrętu w lewo.  Do szpitala na badania Pogotowie Ratunkowe przewiozło 14 – letnią siostrę motorowerzysty, która była pasażerką.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia, które u kierowcy skutera wykazało 1,4 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.
W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony