Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Osiek. Wypadek drogowy w Osieku

W zdarzeniu drogowym, do którego doszło  wieczorem  9 lipca  br.w Osieku, w powiecie oświęcimskim,  uczestniczyły dwa pojazdy. Jeden z kierujących uciekł z miejsca zdarzenia a drugi, jak się okazało, prowadził pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień do kierowania.

W nocy z  soboty na niedzielę (9/10.07.br.) o godzinie 22.40 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na skrzyżowaniu Plac Tarniówka, gdzie doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci  27 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierując samochodem marki Pugeot skręcając w lewo w ulicę Główną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka kierowcy samochodu marki Audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Tuż po zderzeniu mieszkaniec gminy Kęty, który kierował audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy peugeota nie wykazało alkoholu lecz tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał środki odurzające z grupy metaamfetamin. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Do szpitala na leczenie Pogotowie Ratunkowe przewiozło troje pasażerów peugeota tj. dwie kobiety i mężczyznę. Aktualnie funkcjonariusze  ustalają miejsce pobytu kierowcy audi oraz przyczynę jego ucieczki z miejsca zdarzenia.

W trakcie dalszego postępowania policjanci  ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Na ogromne podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe, a następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

 

Powrót na górę strony