Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Kęty. Pijany kierowca doprowadził do stłuczki

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 39 – letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania.
Do kolizji drogowej doszło we wtorek (5.07.2022) o godzinie 19 na ulicy Sobieskiego w Kętach. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 39 – letni kierowca samochodu marki Renault Laguna najechał na tył samochodu marki Peugeot, którym kierowała 43 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego, która następnie uderzyła w tył samochodu marki Mercedes, którym kierowała 44 – letnia mieszkanka Kęt.  W wyniku zdarzenia żaden uczestnik nie doznał obrażeń ciała.
Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 39 – latka wykazało 2,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Mężczyzna został zatrzymany po czym trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

 

Powrót na górę strony