Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Kęty. Pijany kierowca doprowadził do kolizji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 22 – letni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Do kolizji drogowej doszło w sobotę (25.06.2022) tuż po godzinie 9 na ulicy Jagiellońskiej w Kętach. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 22 – letni kierowca samochodu marki Seat  wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzył się z samochodem marki Dodge, którym kierowała 43 – letnia mieszkanka Kęt. W wyniku zdarzenia sprawca kolizji, kierująca dodge oraz podróżujące z nią dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat,  nie doznali obrażeń ciała.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 22 – latka wykazało 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany po czym trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

 

Powrót na górę strony