Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Zator. Pijany motorowerzysta wywrócił się na skuterze

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 31 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna wywrócił się jadąc skuterem. W organizmie miał 2,9 promila alkoholu.  

W sobotę (18.06.2022) tuż po godzinie 10 operator numeru alarmowego został powiadomiony o kierowcy skutera, który wywrócił się na ulicy Wadowickiej  w Zatorze.  We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci i ratownicy medyczni.
Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych okazało się, że w wyniku upadku mężczyzna doznał jedynie stłuczeń. Natomiast przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 31 – latka wykazało 2,9 promila alkoholu, co najprawdopodobniej doprowadziło do utraty kontroli nad jednośladem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

Duże podziękowania należą się świadkom zdarzenia, którzy widząc wywrotkę motorowerzysty natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i powiadomili służby ratunkowe.

 

Powrót na górę strony