Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Wypadek drogowy. Potrącenie rowerzystki przez nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w trakcie czynności związanych z wypadkiem drogowym do którego doszło dziś (11.05.2022) tuż po godzinie 11 w Oświęcimiu na ulicy Fabrycznej (DK44),  zatrzymali 54 – letniego mieszkańca gminy Zator. Mężczyzna kierując samochodem w stanie nietrzeźwości potrącił rowerzystkę.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 54 – latek kierując samochodem marki Volkswagen potrącił 49 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która na rowerze przejeżdżała przez przejazd dla rowerów.  Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona przez ratowników medycznych do szpitala na dalsze badania oraz leczenie.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało, że miał on w organizmie 1, 40 promila alkoholu. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz  grzywna w wysokości od 10 do 60 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony