Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwego kierującego

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji podczas czynności związanych z kolizją drogową zatrzymali 34 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8.05.2022) o godzinie 15 w Oświęcimiu na moście Jagiellońskim. Służby ratunkowe zostały wezwane do kolizji drogowej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Fiat Punto najechał na tył samochodu marki Alfa Romeo, którym kierowała  mieszkanka Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami wykazało,  że 34 – letni kierowca fiata wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

 

Powrót na górę strony