Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie śledczym osadzili 41 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, że będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć poniosła pasażerka.

W nocy z 26/27.04. br. o godzinie 1.40, na ulicy Szpitalnej w Oświęcimiu 41 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Opel Vivaro podczas panującej mgły, na łuku drogi wypadł z jezdni, po czym wpadł do zbiornika wodnego Kruki. Pojazdem podróżowało troje obywateli Ukrainy.  O własnych siłach z pojazdu na brzeg wydostało się dwóch mężczyzn tj. 41- letni oraz 19 – letni. Ze zbiornika wodnego strażacy wyłowili 22 – letnią kobietę, bez funkcji życiowych. Pomimo półtoragodzinnej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować.

Badanie stanu trzeźwości  41 – letniego kierowcy wykazało 1,4 promila alkoholu.  Został zatrzymany i osadzony w oświęcimskiej komendzie. Dwa dni później (29.04.br.)  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.  Następnie podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

Powrót na górę strony