Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Kolizja drogowa trzech pojazdów. Policjanci apelują: zwiększ odstęp, zmniejsz prędkość.

Dziś (5.04.2022) o godzinie 6 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Oświęcimiu na ulicy Konopnickiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci  36  – letnia mieszkanka powiatu chrzanowskiego kierując samochodem marki Renault najechała na tył samochodu marki Volkswagen Golf którym kierował 34 – letni mieszkaniec gminy Chełmek, który z kolei uderzył w tył samochodu marki Peugeot za którego kierownicą siedziała 40 – letnia mieszkanka gminy Chełmek.

W wyniku kolizji uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe oraz pospieszyli z pomocą jego uczestnikom.

Policjanci apelują: zwiększ odstęp, zmniejsz prędkość.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania.

 

 

Powrót na górę strony