Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Brzeszcze. Poważne konsekwencje pijanego rajdu

Dziś (1.04.2022) około godziny 12.20 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. Kierowca opla, który stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z innym samochodem prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w samochód marki Renault,  a następnie wypadł z jedni i zatrzymał się na drzewie.
Oprócz kierowcy oplem podróżowało jeszcze dwóch pełnoletnich pasażerów, którzy opuścili pojazd o własnych siłach, natomiast zakleszczonego kierowcę z auta wydostali strażacy.

Kierowca opla pod opieką ratowników medycznych trafił na badania do szpitala.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 20 – latka wykazało 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe oraz pospieszyli z pomocą jego uczestnikom.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

  • Na zdjęciu uszkodzony samochód uderzył w drzewo
  • Na zdjęciu uszkodzony samochód uderzył w drzewo
Powrót na górę strony