Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Kęty. Trudne zimowe warunki na drogach. Policjanci apelują: zmniejsz prędkość i jedź ostrożnie.

Dziś (13.01.2022) nad ranem na drogach powiatu oświęcimskiego panowały bardzo trudne warunki drogowe. Było ślisko, co wymagało od kierowców szczególnie ostrożnej jazdy. Niestety dla kilku kierowców poranny wyjazd zakończył się stłuczkami.

Tuż po godzinie 5 w Kętach na ulicy Szkotnia doszło do dwóch kolizji drogowych. Jak ustalili policjanci mieszkanka powiatu bielskiego kierując samochodem marki Renault Clio na łuku drogi wypadła z jezdni po czym uderzyła w ogrodzenie posesji. Chwilę później inna mieszkanka powiatu bielskiego kierująca samochodem marki Opel Corsa na tym samym łuku straciła panowanie nad pojazdem wypadła z jezdni po czym uderzyła w renault oraz ogrodzenie. W wyniku tych zdarzeń kierujące doznały jedynie stłuczeń.

Do kolejnej kolizji drogowej doszło o godzinie 5.30 w Kętach na ulicy Żeromskiego. Jak ustalili policjanci 46 – letni mieszkaniec Bielska - Białej kierując samochodem dostawczym marki Renault Master, podczas hamowania tyłem dostawczaka uderzył w stojący na ulicy samochód marki Peugeot, którym kierował 45 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Kierowca peugeota został przewieziony na badania do szpitala.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na zimowy

Przypominamy, że w okresie zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować.

Policjanci przypominają również,  że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP,  są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec

Powrót na górę strony