Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Kęty. Pijany traktorzysta wjechał do rowu

Wczoraj (22.12.2021) po południu służby ratunkowe interweniowały w związku z niebezpiecznym zdarzeniem z udziałem nietrzeźwego traktorzysty. Mężczyzna wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W efekcie pijanego rajdu podczas wymijania innego pojazdu traktor wpadł do rowu wywracając się na bok.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 14 w Witkowicach gm. Kęty na ulicy Stara Droga. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 68 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus w trakcie wymijania się z samochodem marki VW Touran zjechał z jezdni na pobocze po czym ciągnik przewrócił się na bok. Traktorzysta został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznał on jedynie stłuczeń.

Z kolei badanie stanu trzeźwości przeprowadzili policjanci. Szybko okazało się, że przyczyną z powodu której traktorzysta mógł utracić panowanie nad pojazdem był alkohol. Badanie 68 – latka wykazało 2,4 promile alkoholu.  

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy widząc zdarzenie drogowe  natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony