Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Zator. Zdarzenie drogowe. Służby apelują zwolnij „zima" na drogach.

W dniu 21 grudnia 2021 o godzinie 8.15 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Zatorze na ulicy Sikorskiego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 72 – letni mieszkaniec Zatora kierując samochodem marki Toyota na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem marki Hyundai, którym kierowała 53 – letnia mieszkanka powiatu suskiego. W wyniku zderzenia oba pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie.

Do szpitala na badania Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierującą hyundaiem.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na zimowy

Przypominamy, że w okresie zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować. 

Policjanci przypominają również,  że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP,  są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec

Powrót na górę strony