Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Polanka Wielka. Dwoje młodych kierowców dachowało w rowach. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych.

 8 grudnia 2021 tuż po godzinie 7 w Polance Wielkiej służby ratunkowe interweniowały w związku z dwiema poważnie wyglądającymi kolizjami drogowymi.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Polnej. Jak ustalili policjanci 24 – letnia mieszkanka Polaki Wielkiej kierując samochodem marki Renault straciła panowanie nad pojazdem  po czym wypadła z jezdni i dachowała w rowie. W wyniku zdarzenia kierująca doznała stłuczeń.

Kilkanaście minut później na ulicy Długiej doszło do podobnego zdarzenia. 20 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując samochodem marki Fiat stracił panowanie nad pojazdem w efekcie czego  wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo, słup energetyczny po czym dachował w rowie.  W wyniku zdarzenia kierowca doznał stłuczeń.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na jesienno – zimowy

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd. 

Policjanci przypominają również,  że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP,  są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec.

Powrót na górę strony