Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Bulowice. Wypadek drogowy. Kierowca uderzył w betonowy mostek.

W dniu 20 listopada 2021 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Bulowicach na ulicy Jana Kantego. 

Jak wstępnie ustalili policjanci 20 - letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierując samochodem marki Audi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jedni i uderzył w betonowy mostek.

Mężczyzna został przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala gdzie stwierdzono u niego uraz kręgosłupa oraz ogólne potłuczenia.

W rozmowie ze sprawcą wypadku funkcjonariusze i ustalili, że  mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem ponieważ zasnął lub zasłabł za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

 

Powrót na górę strony