Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych.

W dniu 9 listopada 2021 o godzinie 17.40 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego, gdzie doszło do potrącenia pieszego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 66 – letni mieszkaniec Chrzanowa kierując samochodem marki Audi na przejściu dla pieszych potrącił 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia. W wyniku potrącenia pieszy doznał urazów głowy ręki oraz nogi, w związku z tym został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych. Ponadto  apelują, aby podczas jazdy przestrzegać przepisów drogowych  oraz zachować uwagę i koncentrację. Chwila nieuwagi, czy pośpiech może doprowadzić do poważnego w skutki zdarzenia drogowego.

Do pieszych policjanci apelują o zakładanie elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym. Pieszy wyposażony w elementy odblaskowe na odzieży, poruszający się ulicą po zmroku jest z daleka widoczny dla kierowców, a przez to jest znacznie bezpieczniejszy.

Powrót na górę strony