Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Oświęcim. Pijany ojciec podwożąc dziecko do szkoły spowodował kolizję drogową

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31- letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna mając w organizmie promil alkoholu postanowił  zawieźć do szkoły swoje dziecko. W efekcie pijanego rajdu doprowadził do zderzenia z innym samochodem oraz słupem energetycznym.

W piątek (5.11.2021) o godzinie 7.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o kolizji drogowej do której doszło w miejscowości Zaborze na ulicy Jezioro.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Opel stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się bocznie z samochodem marki Mercedes, którym kierował 36 – letni mieszkaniec Oświęcimia, po czym uderzył w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia ani kierujący pojazdami, ani 9 – letnia córka sprawcy kolizji, nie doznali poważniejszych obrażeń ciała.

Szybko jednak okazało się co było powodem utraty panowania nad pojazdem przez 31 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za  stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy!  Nie pozwalajmy wsiadać za kierownicę osobom pod wpływem alkoholu, bo to tylko krok od tragedii. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy, odpowiedzialnością karną, ale niejednokrotnie również zdrowiem i życiem własnej rodziny oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony