Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Sprawca kolizji stracił przytomność za kierownicą

Wczoraj (31.10.2021) o godzinie 10.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z niebezpiecznym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w rejonie stacji paliw przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu.

Jak wstępnie ustalili policjanci 69 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze kierując samochodem marki Volkswagen znajdując się w rejonie ronda u zbiegu ulic Fabrycznej, Olszewskiego i Chemików, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w krawężnik, po czym wjechał na parking stacji paliw gdzie uderzył w latarnię i baner reklamowy, a następnie kontynuując jazdę uderzył w drzewo.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że przyczyną z powodu której 69– letni kierowca  utracił panowanie nad pojazdem,  była utrata przytomności. 
 
W związku z zaistniałym zdarzeniem, które poważanie zagroziło bezpieczeństwu w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali sprawcy kolizji prawo jazdy i wystąpią do Starosty z wnioskiem o skierowanie go na ponowne badania lekarskie.
 
Duże podziękowania za błyskawiczną reakcję na zdarzenie oraz udzielenie pomocy przedmedycznej sprawcy kolizji, należą się świadkom zdarzenia.

Powrót na górę strony