Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Polanka Wielka. Kolizja drogowa. Jesień na drogach. Zmniejsz prędkość.

W dniu 27 października 2021 o godzinie 19 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Polance Wielkiej na ulicy Polnej.

Jak wstępnie ustalili policjanci 22 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując samochodem marki Seat, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego  zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem marki Opel, którym kierowała 39 – letnia mieszkanka Głębowic.  W wyniku kolizji nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. W trakcie dalszego postępowania policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń oświęcimskiej komendy Policji ustalą dokładne okoliczności tej kolizji drogowej.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę za kierownicą, przestrzeganie przepisów oraz zmniejszenie prędkości.

Przypominamy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg oraz czas  wzmożonej pracy służb ratunkowych. Statystyki wskazują, że do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie o tej porze roku, co ma związek ze zmienną aurą. U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – lecz niestety niektórzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia.

Powrót na górę strony