Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Przeciszów. Kolizja drogowa. Wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą.

Dziś (7.09.2021) tuż po godzinie 8,  służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej.  To już kolejna kolizja, której przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia,  kierując samochodem marki Seat Ibiza, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek, po czym dachował.

Kierowca został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na szczegółowe badania.

W rozmowie z 34 – latkiem policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony