Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Zator. Kolizja drogowa. Zasnął za kierownica i zderzył się z samochodem ciężarowym

W sobotę (4.09.2021) o godzinie 14.40 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Krakowskiej w związku z kolizją drogową. 

Jak wstępnie ustalili policjanci 21 – letni obywatel Czech, kierując samochodem marki Skoda, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym marki MAN.

Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę skody oraz jego 23 – letniego pasażera. Po badaniach lekarskich okazało się, że obaj mężczyźni doznali jedynie ogólnych potłuczeń, w związku z tym, sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W rozmowie ze sprawcą kolizji funkcjonariusze i ustalili, że  mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem ponieważ zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony