Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Brzeszcze. Kolizja drogowa. Przemęczony kierowca zasnął za kierownicą

W sobotę (21.08.2021) o godzinie 16.40 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Zasolu na ulicy Łęckiej. To kolejna kolizja w której przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 22 – letni mieszkaniec Oświęcimia,  kierując samochodem marki Fiat Punto, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni, gdzie zderzył się z samochodem marki Skoda, uderzył w peugeota, po czym uderzył rowerzystkę. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.  W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż zasnął za kierownicą, gdyż wstał do pracy o 3.00 nad ranem.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony