Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Zator. Cukrzyca groźna za kierownicą

Policjanci z Komisariatu w Zatorze, ratownicy medyczni i strażacy wykonywali czynności w związku z kolizją drogową,  do której jak wynikało ze zgłoszenia, miał doprowadzić nietrzeźwy kierowca. Okazało się jednak, że przyczyną utraty panowania nad kierownicą przez 60 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego nie był alkohol, lecz cukrzyca.
 
Do zdarzenia doszło wczoraj (19.08.2021) tuż po godzinie 21 w Graboszycach na ulicy Wadowickiej. Jeden z kierowców zauważył,  że znajdująca się przed honda civic jedzie slalomem, po czym wjeżdża do rowu. W związku z podejrzeniem, że pojazdem może kierować osoba będąca pod wpływem alkoholu,  kierujący natychmiast zadzwonił na numer 112.
Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że przyczyną z powodu której 60 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego utracił panowanie nad pojazdem,  nie był spożyty alkohol (badanie w wydychanym powietrzu 0,00), a cukrzyca.  Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, a kiedy jego stan zdrowia się poprawił został oddany pod opiekę rodziny.
 
W związku z zaistniałym zdarzeniem, które zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym, policjanci wystąpią do Starosty z wnioskiem o skierowanie mężczyzny na ponowne badania lekarskie.
 
Policjanci przypominają, że utratę przytomności, czy tez śpiączkę cukrzycową poprzedzają różne symptomy najczęściej takie jak: senność, zmęczenie, kołatanie serca, podwójne widzenie. W takiej sytuacji kierowca powinien natychmiast zatrzymać samochód na poboczu, a następnie zażyć leki, zjeść słodką przekąskę lub wypić napój i odczekać kilkadziesiąt minut. Następnie należy zmierzyć poziom cukru we krwi . Jeśli kierowca nadal źle się czuje, powinien wezwać pomoc i nie ryzykować dalszej jazdy, w innym przypadku dalsza jazda może zakończyć się zasłabnięciem za kierownicą i spowodowaniem poważnego zdarzenia drogowego.

 

Powrót na górę strony