Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Gmina Oświęcim. Klapki, niewskazane za kierownicą

Policjanci ruchu drogowego zazwyczaj apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów drogowych, o zmniejszenie prędkości oraz zachowanie uwagi i koncentracji za kierownicą. Okazuje się jednak, że do tych ostrzeżeń należy jeszcze dodać kolejne, dotyczące zakładania przez kierowcę odpowiedniego obuwia.
 
Dziś (19.08.2021) tuż po godzinie 9 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Babicach (powiat oświęcimski) na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Chabrowej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 41 – letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego, kierując samochodem marki Volvo, najechała na tył samochodu dostawczego marki Fiat Ducato, którym kierował mieszkaniec powiatu bielskiego, a który zatrzymał się przed skrzyżowaniem.  W rozmowie ze sprawczynią kolizji mundurowi ustalili, że choć w porę zauważyła, iż poprzedzający ją pojazd zwolnił, klapek założony na stopę zablokował się i uniemożliwił podjęcie szybkiego wciśnięcia hamulca. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, w związku z tym sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.


Mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci apelują, aby kierowcy wsiadając do samochodu pamiętali, że klapki lub inne zsuwające się ze stopy obuwie z całą pewnością utrudniają jazdę, a w chwili gdy nagle trzeba będzie podjąć szybki manewr hamowania mogą go nawet uniemożliwić.
 

Powrót na górę strony