Speed w akcji

Oświęcim. Policjanci grupy Speed zatrzymali kierowcę podejrzanego o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 44 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna  jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod wpływem amfetaminy.

W sobotę (6.04.2024) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcimia. Tuż po godzinie 15 na ulicy Paderewskiego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 44 – letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białej substancji. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. W tym przypadku sprawca kierował pojazdem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.
 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony