Speed w akcji

Kęty. Drogowy przestępca wpadł przez przyciemnione szyby

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 34 – latka z Kęt, który kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna wpadł ponieważ zlekceważył przepisy drogowe, a także poruszał się samochodem z przyciemnionymi szybami.  

Wczoraj (4.04.2024) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym  na terenie Kęt. Tuż przed godziną 13 jadąc kęckim Rynkiem zauważyli audi ze zbytnio przyciemnionymi szybami, którego kierowca nie sygnalizował światłami manewrów skrętów. W związku z tym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania, dali kierowcy znak do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na parking policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 34 – latek wsiadł za kierownicę auta pomimo faktu, iż zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Mundurowi oświadczyli, że zatrzymują również dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na zbytnio przyciemnione szyby. Na tę wiadomość mężczyzna natychmiast odkleił folię przyciemniającą szyby, w ten sposób uniknął zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

W związku z popełnionymi wykroczeniami do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierowcy. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień 34 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony