Speed w akcji

Bulowice. Policjanci z grupy Seed zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 67 – letni  mieszkaniec  powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w czwartek (3.08.2023). Przed południem podczas patrolu na terenie gminy Kęty. O godzinie 10.50 w Bulowicach na ulicy Południowej funkcjonariusze zauważyli samochód marki Renault, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym mundurowi włączyli sygnały do zatrzymania się, w wyniku czego pojazd zjechał na pobocze. Za kierownicą renault siedział 67 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Kętach.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony