Speed w akcji

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osiek. Nietrzeźwy za kierownicą fiata. Wpadł na przekroczeniu prędkości.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wpadł, bo przekroczył dozwoloną przepisami prędkość w obszarze zabudowanym.

W niedzielę (21.05.2023) rano policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Tuż po godzinie 10 na ulicy Głównej pojechali za samochodem marki Fiat, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h na drodze na której obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Włączając sygnały uprzywilejowania nakazali kierowcy zjazd na pobocze. Za kierownicą auta siedział 54 – letni mieszkaniec gminy Osiek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymane zostało również jego prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają o samoobsługowych alkomatach.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze od kilku lat funkcjonują samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca  mający wątpliwość co do swojego stanu trzeźwości (zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu),  samodzielnie i bezpłatnie może dokonać kontroli trzeźwości.

Powrót na górę strony